עמוד הבית

ייעוץ

לימודים

קריירה

הצוות

צור קשר

עמוד הבית ייעוץ קריירה אנחנו כאן בשבילכם


אנחנו כאן בשבילכם


המרכז לייעוץ ללימודים ולפיתוח קריירה – אנחנו כאן כדי לעזור לך בבחירה שקולה ומושכלת של מסלול לימודים ומקצוע לחיים. ההחלטה על בחירת מקצוע היא מהחשובות שתעשו בחייכם. הקריירה שלכם היא אחד הגורמים המכריעים ביותר בעיצוב חייו של אדם – רמת חייו ואיכותם, סביבתו החברתית ואושרו האישי, ואפילו ככל הנראה אורך חייו. מחקר שערך פרופ' הווארד פרידמן (אוניברסיטת סטנפורד), מצא כי
הצלחה בקריירה היא בעלת ההשפעה החיובית המשמעותית ביותר על אורך החיים.

מנגד, בחירת מקצוע הולכת ונעשית מורכבת. עולם העבודה משתנה בקצב מסחרר, אין תחום תעסוקתי שאינו דורש הכשרה. מקצועות ותפקידים חדשים "נולדים" ומקצועות מוכרים נעלמים או משתנים. מה שדורש מאיתנו להיות כל הזמן עם "היד על הדופק", להשתלם, להתפתח, לשנות את המקצוע או התפקיד בו אנו עוסקים.

ההחלטה, אם כך, חשובה וגורלית, האפשרויות – אין סוף ומשתנות תדיר, ולכן עזרתו של גוף מקצועי היא חיונית.

כדי לעזור לכם בכל השאלות וההתלבטויות האלה, אנחנו כאן בשבילכם!

במרכז עומדים לרשותכם פסיכולוגים תעסוקתיים אשר ילוו אתכם בתהליך ייעוץ יסודי תוך שימוש במגוון כלים ושיטות: ייעוץ פרטני, ייעוץ קבוצתי (סדנאות) ואבחון פסיכולוגי תעסוקתי מקיף. כמו כן מציע המרכז לייעוץ שלנו אמצעי עזר נוסף: ספריית מקצועות ממוחשבת – מידע תעסוקתי ממוחשב המהווה ריכוז של ספריית מקצועות נרחבת והמידע התעסוקתי העדכני באינטרנט.

אנו מלווים אותך בתהליך הייעוץ המורכב, העוזר לך להכיר טוב יותר את עצמך ואת עולם המקצועות, ומסייעים לך לחבר את המידע מהמקורות השונים. במסגרת התהליך אנו מסייעים לך להבין טוב יותר את עצמך, את היכולות, הכישורים, הצרכים והמניעים שלך; כמו כן, אנו מסייעים לך לזהות ולצמצם את המחסומים הפנימיים העומדים בדרכך למימוש עצמי בקריירה מקצועית מספקת. בתהליך הייעוץ אנו הפסיכולוגים התעסוקתיים מלווים אותך בגיבוש זהותך המקצועית, תוך מתן מענה לרצון שלך לביטוי ולמימוש עצמי, ולמציאת משמעות בחייך.

הייעוץ מספק הזדמנויות לפיתוח דפוסי חשיבה והתמודדות חדשים ויעילים גם במצבי לחץ, במשברים וב"תקיעויות" בלימודים ובתחום הקריירה המקצועית.

תהליך מורכב ויסודי זה, של ייעוץ והתערבות, מעלה את סיכוייך להצליח בחיי הקריירה.

בעקבות התהליך, אתם יכולים להרגיש ש"הדיוקן" שלכם בהקשר ללימודים/תעסוקה/קריירה ברור ומובן לכם, ולכן אתם בשלים ובטוחים יותר בהחלטותיכם ובמעשיכם בתחום הקריירה. בנוסף, אתם יכולים להרשות לעצמכם ליטול יוזמות חדשות, או לחשוף עצמכם להתנסויות חדשות ולבסס תחושת שליטה בחייכם.

לסיכום כל האפשרויות שבהן תפיקו תועלת רבה מייעוץ מקצועי בבחירת קריירה:

  • את/ה מתלבט/ת מהו המקצוע בו תמצו את עצמכם  
  • את/ה מתלבט/ת לגבי בחירת מסלול לימודים   
  • את/ה מרגיש/ה שאינך בטוח/ה שהכיוון שבחרת מתאים לך  
  • סיימת לימודים ואת/ה מתלבט/ת לגבי המשך דרכך   
  • את/ה רוצה שינוי בקריירה שבחרת לך  
  • את/ה מתקשה במציאת עבודה מתאימה 
  • אם אחד או יותר מהמשפטים הללו משקף את הרגשתך – הגעת למקום הנכון. אנו מזמינים אותך להיעזר בנו ולהיוועץ עם הפסיכולוגים התעסוקתיים במרכז לייעוץ ללימודים ולפיתוח קריירה ששוכן באוניברסיטת בר אילן.

 

  • המרכז לייעוץ ללימודים ולפיתוח קריירה בבר–אילן הוקם ביוזמת פרופ' שמואל שולמן מהמחלקה לפסיכולוגיה אשר שימש כדיקן הסטודנטים ובתמיכתו של נשיא האוניברסיטה פרופ' משה קווה. פרופ' חיים טייטלבוים רקטור האוניברסיטה וסגניתו פרופ' מרים פאוסט תומכים בקיום המרכז ושירותיו למען הסטודנטים והסגל - בתוך האוניברסיטה, ולמען כלל הפונים – מבחוץ.
  • המרכז לייעוץ מעסיק פסיכולוגים תעסוקתיים מומחים ומומחים בכירים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית–ארגונית.
  • המרכז לייעוץ ללימודים ולפיתוח קריירה מוכר ע"י משרד הבריאות לצורכי התמחות בפסיכולוגיה תעסוקתית.


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר
פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים