עמוד הבית

ייעוץ

לימודים

קריירה

הצוות

צור קשר

עמוד הבית ייעוץ – למי? למי מתאים הייעוץ


למי מתאים הייעוץ


  • לך
  • כמעט לכולם.

 

אכן, יש אנשים שטוענים שהם יודעים בוודאות במה הם רוצים לעסוק. אך אם אתה משוטט באתר זה, סימן שאינך שייך אליהם. היום עולם הלימודים והעבודה הנו מורכב יותר, עתיר היצע ושינויים. תוחלת החיים גדלה, ובישראל כמו במדינות מערביות נוספות מדברים על דחיית גיל יציאה לפנסיה, אנו עומדים מול מציאות המזמנת לעיתים יותר מקריירה אחת. מכאן, שייעוץ מקצועי בבחירת לימודים וקריירה יכול להועיל לכל אחד.

צעירים בתחילת דרכם: חיילים משוחררים, מסיימי שירות לאומי.

המעבר לאזרחות הוא מלהיב ומרגש אבל יכול להיות גם מבלבל ואף מלחיץ. אנו מוצאים את עצמנו בצומת דרכים: לאן כדאי להמשיך מכאן? האם כדאי להתחיל מיד ללמוד? האם כדאי להתחיל קודם לעבוד? איך בוחרים את מסלול הלימודים שהכי מתאים לנו? איך יודעים איפה כדאי ללמוד? איך אוכל לדעת במה אני טוב? במה אוכל להצליח? מה יעניין אותי? איך אפשר להתחייב כעת על מקצוע "לכל החיים"? הרבה שאלות! בתהליך הייעוץ ננסה לתת מענה לשאלות השונות ולעזור לך למצוא את הכיוון והמסלול המתאימים לך.

מתלבט. יודע בערך, אבל...

גם אם ידעת תמיד "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול", לעיתים מדובר בכיוון כללי, אך נשארות עדיין שאלות רבות לבירור: האם התחום מתאים לי באמת? האם אעמוד בדרישות הלימודיות? האם הציפיות שלי ריאליות? ועוד שאלות שכדאי לבדוק לפני שמתחילים במסע ארוך ויקר של לימודים והכשרה תעסוקתית.

סטודנטים שחושבים על שינוי

סטודנטים רבים מוצאים את עצמם במהלך התואר תוהים לגבי המשך הדרך. הלימודים מתגלים כפחות מעניינים ממה שחשבתם, הרבה יותר קשים משציפיתם, גיליתם חוג אחר שנראה יותר מעניין, פחות קשה, יותר מאתגר או יותר מתאים לכם – אבל איך תדעו שהפעם אתם בוחרים נכון?

במרכז לייעוץ נעזור לכם בתהליך זה. יחד נבין את הסיבות לרצון לשנות תחום, וננסה לעזור לכם לבחור בתחום שיותר מתאים ונכון לכם.

תמיד מותר לשנות

לפעמים מתברר, שהבחירה הראשונית שלכם בלימודים או בקריירה אינה עונה על הציפיות שלכם. ייתכן שהבחירה הראשונה שעשיתם אינה מלהיבה כמו שחשבתם, או שאתם מתקשים למצות את עצמכם בה. אפשר לחשוב על שינוי. כמו כן אנו יודעים שאנו מתבגרים ומשתנים עם השנים - בטעמנו באוכל או בבילוי החביב עלינו. גם עיסוק שהתאים לכם ושאהבתם אותו, עלול לאבד מטעמו. התהליך טבעי. אפשר לעשות שינוי.

מבוגרים לקראת הסבה או שינוי מקצועי

לפעמים אתם מרגישים כי מיציתם את הקריירה שלכם ואתם חשים ורוצים לפתוח בקריירה חדשה. לעיתים זה לא ביוזמתכם. נכפתה עליכם הרעה בתנאים, או חל שינוי ביכולת או ברצון שלכם לעבוד בעיסוק שחשבתם שתגיעו איתו לפנסיה. בכל שלב בחיים – מתחילת הדרך עד הגיל השלישי – אפשר לשנות, ולשם כך חייבים ייעוץ מקצועי.

 

איזו אוכלוסייה מגיעה למרכז לייעוץ?

מאד מגוונת. מצעירים אחרי צבא או שירות לאומי ועד בעלי קריירה בוגרים המבקשים לעשות הסבה. בבדיקה סטטיסטית של האנשים שהגיעו אלינו לייעוץ ערכנו בשנה שעברה מצאנו את ההתפלגות הבאה:

 

גיל הפונים


 

 

 

 

סיבת הפנייה לייעוץ


 

 

 

 

   חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

עמוד הבית  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר
פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים